Hledá se studie II

Pátrání po studii s názvem „“EVALUATION OF THE DESIGN AND FUNCTIONING OF THE CZECH NATIONAL ELECTRONIC TOOL (NEN) WITHIN THE CZECH E-PROCUREMENT ENVIRONMENT“ pokračuje. Víme, že od června je na MMR studie Evropské komise, která analyzuje fungování Národního elektronického nástroje. Vzhledem k probíhajícím debatám o používání NEN i probíhajících interpelací v poslanecké sněmovně by určitě bylo zajímavé si nastudovat, co říká EK o projektu NEN.

MMR však studii důsledně ukrývá: Neuspěl ministr zemědělství Marián Jurečka, neuspěl poslac PhDr. Jiří Valenta, předseda podvýboru pro ICT průmysl a e-Government, neúspěšná byla i žádost dle zákona č. 106/1999 SB. MMR stále trvá na svém a studii odmítá vydat. Ohledně vlastní studie MMR vytvořilo pozoruhodnou legendu o tom,že nemá autorská práva na to, aby studii mohlo zveřejnit.

Čím více se MMR snaží studii zamést pod koberec, tím logicky roste zájem o ni. Co tak zajímavého může obsahovat, že MMR dělá takové obstrukce s jejím poskytnutím?

Nezbývá, než trpělivě pokračovat v hledání. Jsme optimisté a věříme, že studie se objeví, snad po volbách, až se obmění personální obsazení úřadu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář