Jak NEfunguje NEN? Prozkoumali jsme pro vás fóra a zjistili zkušenosti reálných uživatelů!

Stálo to už 600 000 000 korun z peněz nás všech a ještě 400 000 000 korun stát bude. Jak funguje „Největší IT tunel v České republice„?

To, že je NEN těžce ovladatelný, prakticky nefunkční system, to už všichni víme. Vybrali jsme pro vás několik skutečných „perel“ z internetových diskuzí. Rozum zůstává stát nad tím, jak se systém s takovými vlastnostmi může vůbec dostat k uživatelům. NEN je prostě neskutečně tupý systém, se kterým je skutečně radost pracovat …

Uživatel se pokusil firmu zaregistrovat do NEN

Nepodařilo se! Když už pracně a zdlouhavě vyplnil uživatel všechny informace, byl nesmírně štasten, že se dostal do závěrečné fáze. Bylo potřeba vše potvrdit a podepsat certifikátem. Po nějaké době se otevřelo okno a uživatel zvolil certifikát. Ale nastal problém! O certifikátu vyskočilo samostatné okno s informacemi o něm. Děkoval jistě převelice za informace, protože to okno zakrylo veškerá tlačítka. Nebylo možné jít tam. Nebylo možné jít zpět. Po nějaké době přemýšlení a zvažování, klikl uživatel na tlačítko „zpět“ v prohlížeči. Pak všechna pracně zadaná data zmizela stejně rychle, jako uživatel pozbyl touhu mít s NENem cokoliv společného. Navždy.

Uživatel si chtěl rychle načíst nabídky

Kolečko se motalo a motalo a motalo.Uživatel byl neklidný a nechápal, proč to tak dlouho trvá. Nevěděl, zda systém spadl, pracuje nebo jej prostě jen chce naštvat. Uživatel počítač opoustil. Chvilku se prospal, uklidil byt, pak si dal kávu, koukl se na film, a pak to přišlo… stal se zázrak! Systém nabídky zobrazil.

Trvalo to dlouhých 5 hodin. Systém skutečně pracoval, ale UKRUTNĚ pomalu.

Jiné zadání vyhledávání? Raději nechat systém pracovat přes noc.

Uživatel se bál (a bojí)

Zabezpečení uživatelských dat NENu je děravější, než ementál. NEN se nebojí chtít po uživatelích velmi citlivá data o jejich firmě, ale zabezpečení těchto dat příliš neřeší. IT odborníci se shodují, že používání systému NEN je velké riziko.

Uživatel má jiný prohlížeč

Kolik procent uživatelů používá zastaralý Internet Explorer? Málo, a proto bylo velmi rozumné postavit celý NEN na technologii Silverlight od společnosti Microsoft. Stalo se tedy něco, co asi nikdo nečekal! Tato technologie není obsažena v prohlížeči Chrome. Dokonce není ani v prohlížeči Edge, který je součástí nových Windows 10. Věří snad lidé kolem projektu NEN v brzký konec světa? Jak si jinak vysvětlit, že svůj projekt absolutně nepřipravili na budoucnost a odstřihli většinu uživatelů, kteří už nyní používají modernější prohlížeče?
Prosíme, podpořte naši snahu sdílením tohoto článku na sociálních sítích Facebook nebo Twitter. Ukažte, že Vám není lhostejné, co se děje v našem státě a nesouhlasíte s tím, že se peníze daňových poplatníků vyhazují za něco, co vlastně nikdo nechce. Děkujeme!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář