MMR léčí zadavatele

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo pro zadavatele pořádnou porci sluníček.

Dny se krátí, teplota klesá, déšť a zima přebírají vládu nad počasím. Léto je nenávratně pryč, čeká nás půl roku tmavých dnů. S blížícím se koncem roku probíhá rovněž zakázkový maraton s cílem vyprázdnit rozpočty ještě letos. Zadavatelé mnohdy celé dny nevidí slunce, do práce nastupují za tmy a než stačí zadat 1-2 zakázky v Národním elektronickém nástroji, je večer.

Nedostatkem slunce a díky vysokému pracovnímu nasazení v kombinaci s nadměrným pitím kávy dochází u zadavatelů rychle k vyčerpání zásob vitamínu D. Úbytek nestačí kompenzovat ani zvýšené dávky oleje z tresčích jater ani snídaně s ústřicemi, tolik populární v mnohých úřadech.

Vitamín D je pro zadavatele nesmírně důležitý, neboť jeho nedostatek vede ke zvýšené nemocnosti,  únavě a ospalosti, depresím a padání vlasů. Je jasné, že všechno toto komplikuje dosahování vládou stanovených cílů v objemu čerpání dotací a dalšího utrácení. Bez svěžích a odhodlaných zadavatelů nejsou zakázky a bez zakázek nemůžeme čerpat!

Ministerstvo pro místní rozvoj, vědomo si své odpovědnosti za veřejné zakázky i zadavatele, přišlo s inovativním způsobem řešení tohoto vážného problému. Do Národního elektronického nástroje zabudovalo sluníčko, které se ukazuje při každé operaci, kterou v něm zadavatelé udělají. Škarohlídové kritizovali tento jev, argumentujíce sníženou výkoností, někdy přímo nefunkčností systému NEN. Nicméně z důvěryhodných zdrojů z MMR máme potvrzeno, že to není chyba, ale vlastnost systému. MMR je přesvědčeno, že čím více budou zadavatelé zírat na sluníčka v NEN, tím se budou cítit šťastněji.

Na vyhodnocení této inovace si budeme muset počkat minimálně do jara. Pokud se osvědčí, MMR slíbilo, že objedná sluníčka i do dalších systémů e-Governmentu

Někteří zadavatelé však naříkají, že ze sledování rotujícího sluníčka v NEN se jim točí hlava a dělá se jim nevolno.

Sluníčkový den v Národním elektronickém nástroji

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář