Potřebujeme těch 100M utratit

V minulosti jsme informovali o veřejné zakázce „Zajištění technické podpory k produktům využitých v IS NEN“, která má prodlužovat o rok podporu systému, na kterých běží NEN. Její specialitou je dodávka 5 komponenet výrobce TescoSW, které dle našeho přesvědčení, již MMR dávno má, takže slouží jen jako kvalifikační kritérium pro tuto zakázku, kterou si MMR cení na 100 milionů korun.

Pochybnosti o této zakázce formuloval zájemce v této námitce proti zadávacím podmínkám. V námitce se mimo jiné píše: „Stěžovatel namítá diskriminační, netransparentní a nerovné nastavení zadávacích podmínek, tj. v rozporu s § 6 a § 36 zákona. Stávající zadávací podmínky jednoznačně zvýhodňují společnost Tesco SW a.s., IČO: 25892533 (dále jen „Tesco SW“) resp. subjekty personálně, obchodně či jinak napojené na společnost TESCO SW, tj. subjektu, který se podílel na vzniku IS NEN a který je zároveň jeho současný provozovatel.“

Ministerstvo pro místní rozvoj se však nedá vyvést z klidu a tyto námitky svým rozhodnutím odmítá. V rozhodnutí se mimo jiné zdůvodňuje, že námitky jsou věcně nesprávné a dle názoru MMR je podala neoprávněná osoba.

Je tedy zřejmé, že MMR rozhodně nechce zastavit penězovod směrem k Tesco SW a po dvojím rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o nezákonnosti zakázek týkajících se NEN, bude chtít testovat kvalitu další.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář