Soubor Centrálních Služeb NIPEZ

Chystá se něco velkého! Jmenuje se to SCS NIPEZ, tedy Soubor Centrálních Služeb Národní Infrastruktury Pro Elektronické Zadávání veřejných zakázek a bude to řídit firma TAF Point s.r.o.

Již na jaře MMR objednalo za 605 000 Kč zpracování technické specifikace SCS NIPEZ a nyní se objevila objednávka na „Odbornou podporu při zadávání a realizaci veřejné zakázky na dodání a implementaci SCS NIPEZ“ za 580 800 Kč.

Bude to patrně něco velkého, protože:

  1. Má to zcela nesrozumitelný název, pod kterým si nejde nic představit
  2. Na projektu pracují autoři NEN – viz detaily firmy TAF Point.  Jednatelem firmy je Ing. MIROSLAVA BAJANOVÁ PRŮCHOVÁ, manželka (bývalého) zaměstnance společnosti CS-Project Dušana Bajany (jehož firma sídlí na stejné adrese), který je jedním z autorů Národního elektronického nástroje.
  3. Žádná soutěž neprobíhá, jen se objednává – všechno je pod kontrolou, nikdo nemůže přijít s žádnými bláznivými nápady.

Pravda je, že MMR od vydání zákazu plnění smlouvy (s firmou DEZADATA Group, člena holdingu Tesco SW) na dodělání NEN slibuje vypsání nějaké nové soutěže na rozvoj NEN. Že by byl Soubor Centrálních Služeb touto slibovanou soutěží?

Otázka je, zdali je nyní nejvhodnější doba NEN dále komplikovat. Teď, když NEN začalo používat více zadavatelů, objevily se typické problémy, známé z jiných projektů autora Tesco SW (Monit, MS 2014+) – systémy jsou tak pomalé, že jdou jen obtížně používat. Zadavatelé by si primárně přáli fungující a přehledný software na administraci veřejných zakázek, se kterým není utrpení pracovat. Těžko v této situaci ocení Soubor Centrálních Služeb.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář