Ještě zbývá vyhodit 400 milionů! Kolik stál NEN a kolik ještě stát bude?

Vyhazování peněz daňových poplatníků jde MMR (Ministerstvo pro místní rozvoj ČR) velmi dobře …

Úspěšné krmení popelnice

Za problémový (dalo by se říci, že vlastně nefunční) projekt NEN (Národní elektronický nástroj) už se podařilo vyhodit 600 000 000 korun. Gratulujeme! MMR se kasá, že do konce roku 2019 zvládne vyhodit dalších 400 000 000 korun

To by bylo velmi drahé i za funkční projek, natož za něco, co nepřináší užitek nikomu. Naopak. Věčně padající a nefunkční NEN komplikuje práci profesionálům v oboru, kteří si při užívání zfušovaného díla trhají vlasy, a ničí prostředí pro férové podnikání. Navíc tyto obrovské prostředky, které do NENu putují z kapes občanů, se už dávají především do šíleně drahého provozu celého NENu. Na rozvoj a vylepšení už peníze nezbývají, takže ani není šance, že by tato popelnice na peníze někdy byla něčím užitečná, ale plní se vesele dál.      

To nevyděláme!

Pro představu si můžeme uvést, jak dlouho by musel daňový poplatník s čistým příjmem 20 000 Kč měsíčně chodit do práce, aby vydělal jednu miliardu korun, kterou MMR utrácí za něco, o co nikdo nestojí ani zadarmo. Poctivý člověk by musel chodit do práce 50 000 měsíců, tedy asi 4 167 let,  nesměl by si koupit ani rohlík a je jasné, že jeden život by mu skutečně nestačil.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář