Provozovatel číselníku NIPEZ vybrán

Máme vítěze zakázky na provoz číselníku NIPEZ

Na konci dubna MMR vypsalo soutěž na provozovatele číselníku NIPEZ. Stávajícímu provozovateli vypršela 4 letá smlouvu na jeho provoz v prosinci 2017 a MMR tuto situaci opakovaně řešilo objednáváním služeb po jednotlivých měsících. Tento postup byl odbornou veřejností oceňován, jako statečný pokus se vyrovnat se zákazem dělení předmětu zakázky (§19).

Nicméně 5. měsíc již MMR nemělo odvahu objednat a vypsalo veřejnou zakázku na jeho provoz. Stanovilo náročná kritéria, které jen tak někdo nesplní a všichni očekávali dramatický souboj o provoz této klíčové infrastruktury elektronického zadávání veřejných zakázek.

Ve strhující finiši se nakonec přihlásil jediný účastník, který slevil astronomických 9 000 Kč proti předpokládané hodnotě (výsledná cena 1 391 000 Kč bez DPH). Výsledek této úspěšné zakázky trochu kalí fakt, že jediným přihlášeným i vítězem zároveň, je stávající provozovatel, což by někteří hnidopichové mohli považovat za příklad vendeor-lock. Nicméně transparentní soutěž proběhla a NIPEZ číselník bude dalších 13 měsíců provozovat jeho tvůrce, firma AURA, s.r.o.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář