Rozhodnutí ÚOHS umožní MMR prohloubit tunel

Zpráva z budování IT tunelu NEN: ÚOHS povolil další utrácení, je možné zarýt hlouběji.

Na konci srpna odmítl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže návrh společnosti Tender System, s. r. o. na přezkoumání úkonů Ministerstva pro místní rozvoj jako zadavatele veřejné zakázky „Zajištění technické podpory k produktům využitých v IS NEN“. A co čeká daňové poplatníky teď?

Rozhodnutí ÚOHS uvolnilo Ministerstvu pro místní rozvoj ruce v rozhazování dalších peněz na rozvoj projektu NEN. Vyhodit 500 milionů korun nejspíš nestačilo, ke zbytečnému a absurdně drahému projektu přidá ministerstvo ještě dalších 100 milionů.

Andreje Babiše můžeme vnímat jako kontroverzní osobnost, jeho slova by se ale ministryni Šlechtové mohla hodit:
„Dva měsíce před volbami nemá stát dělat žádné zásadní prodeje ani nákup a ani uzavírat dlouhodobé smlouvy ani dělat personální změny.“

Pokud nikoho na Ministerstvu pro místní rozvoj netrápí, jak zodpoví další zbytečné výdaje občanům, mohlo by se přinejmenším zamyslet nad tím, jaký zmatek si způsobí v příštím volebním období. Karla Šlechtová si v Interview ČT 24 (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/217411058040811) stěžovala, že přebírala projekt, který do té doby stál 150 až 200 milionů. Svému případnému nástupci předá tunel o hloubce 600 milionů. Kdo je horší?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář