Rozklad odmítnut – 100M spláchnuto

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zamítl rozklad podaný firmou Tender Systems s.r.o., který rozporoval nepravomocné rozhodnutí ÚOHS o tom, že zakázka s názvem „Zajištění technické podpory k produktům využitých v IS NEN“ byla zadána v souladu se zákonem.

Tender Systems ve svém podání namítal „diskriminační, netransparentní a nerovné nastavení zadávacích podmínek“ ve prospěch stávajícího dodavatele řešení a zároveň i provozovatele systému NEN – firmy Tesco SW. Porušení mělo spočívat v tom, že se soutěžily komponenty, které dodával právě jen zmíněný dodavatel.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se s argumentací neztotožnil a návrh zamítl.

Komentář:

Učinit rozhodnutí v IT zakázce za 100 milionů Kč mimo jiné na základě doptání se Tesco SW, zdali se postupovali legálně, se nám jeví jako velmi odvážné.

Akceptujeme pravomocné rozhodnutí Úřadu, nicméně upozorňujeme na absurditu situace, kdy MMR kupuje licenci na podporu knihoven použitých v NEN od zhotovitele a provozovatele NEN skrze prostředníka, firmu Techniserv IT. Jaký je rozdíl v tom, kdyby Tesco SW dostalo peníze za knihovny napřímo? Fakticky žádný – peníze doputují do Olomouce, v prvním případě přes prostředníka. Právně je rozdíl velký – soutěž tento tunel legalizuje.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář